Kolonie komputerowe to nie tylko granie w gry!

Kolonie komputerowe

Wyjazdy wakacyjne na kolonie komputerowe to bardzo ciekawa propozycja dl tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego i zgłębić tajniki różnorodnego oprogramowania. Dzieci, które interesują się grami komputerowymi, mogą mieć z tego pożytek, jeśli rodzice odpowiednio pokierują dziecięcymi aspiracjami w tej dziedzinie. Samo granie na komputerze nie jest złe, jeśli jest ono odpowiednio dawkowane i nadzorowane. Rodzice, którzy chcą aby dziecko interesowało się komputerem nie tylko ze względu na komputerowe gry, mogą wysłać je na kolonie komputerowe. Od razu napiszemy, że takie kolonie nie wiążą się z ryzykiem, że dziecko po powrocie nie będzie umiało odejść od komputera. Przedstawienie tego wszechmocnego urządzenia od strony technicznej może przynieść bardzo pozytywne rezultaty.

Na kolonie komputerowe można wysłać dzieci, które chodzą do szkoły podstawowej. Można pokusić się o stwierdzenie, że każde dziecko w tym wieku zetknęło się już z komputerem. Wcześniej czy później i tak zapyta się o to, kiedy dostanie nowy komputer, najlepiej lepszy aniżeli mają jego koledzy. Kolonie komputerowe zaprezentują dziecku to, czym tak naprawdę jest komputer i jakie ma możliwości. Dziecko pozna sprzęt komputerowy od środka, dowie się z jakich składa się podzespołów i co jest co. To będzie solidny zalążek zamiłowania nie do komputera, ale do nauki o nich, czyli informatyki.

Informatyka na poziomie podstawowym – tak można w skrócie opisać przedmiot zajęć na komputerowych koloniach. Po powrocie może się okazać, że dziecko będzie wiedziało o komputerze więcej od rodziców, ale będzie to wiedza praktyczna i przydatna w późniejszych latach. Na koloniach dziecko dowie się czym jest system operacyjny, pozna Windowsa i inne mniej popularne systemy komputerowe. Umiejętne prowadzenie kolonistów przez doświadczoną kadrę polegać będzie na wytłumaczeniu różnić pomiędzy stratą czasu na komputerowe gry a jego zyskaniem, poprzez naukę obsługiwania i obchodzenia się z komputerem.

Pierwszą i podstawową zasadą na takich koloniach jest to, że minimum czasu dzieci poświęcają na granie na komputerze. Nie można im tego jednak zupełnie zabronić, gdyż jest to dla nich postrzegane, jako zabawa i rozrywka. A nie możemy zapomnieć, że kolonie mają być przyjemnością. Całą sztuka polegać będzie więc na odpowiednim dawkowaniu przyjemności z zabawy na komputerze i nauki jego obsługiwania. Jesteśmy pewni, że na takich koloniach Wasze dziecko dowie się wielu ciekawych rzeczy związanych z urządzeniem, które już teraz obecne jest w niemalże każdym domu.


Komentarz do Kolonie komputerowe to nie tylko granie w gry!

  1. Asia pisze:

    W ubiegłym roku niestety nie mogłam pojechać na kolonie komputerowe z powodów zdrowotnych. W tym roku nie przepuszczę takiej okazji. Jadę razem z koleżanką do Pięknej Góry.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


7 + = jedenaście