Kolonie w górach – rześkie powietrze i ciekawe wędrówki!

Kolonie w górach

Kolonie w górach dla dzieci organizuje się zazwyczaj w dwa najpopularniejsze rodzaje terenów, że tak to ujmę. Kolonie w górach to najpopularniejsze zaraz po tych, organizowanych w tereny nadmorskie. Jeśli Wasze dziecko lubi spacery i nie boi się długich wędrówek to właśnie kolonie w górach będą najlepszym rozwiązaniem. Miejsca docelowe mieszczą się oczywiście wszędzie tam, gdzie rozciągają się pasma górskie. A przecież w naszym kraju jest ich całkiem sporo. Począwszy od wschodu aż na zachód na południu Polski mamy pasma górskie, w których miejscowości i kurorty tylko czekają na kolejne grupy dzieci.

Czym charakteryzują się kolonie w górach? Przede wszystkim tym, że w terenach górskich panuje maksymalnie rześkie i świeże powietrze. Różni się ono od tego morskiego zdecydowanie. W górach powietrze jest doskonałe do oddychania i wentylowania organizmu. Dlatego właśnie organizm dziecka tak doskonale znosi trudy górskich spacerów i wędrówek.  A na tym właśnie polegają wyjazdy na kolonie. Głównym zajęciem dla dzieci jest oczywiście wędrowanie po górskich szlakach ale nie mniej ważne jest na przykład organizowanie dzieciom torów przeszkód czy tras na przetrwanie. Kadra opiekunów, jaka zajmuje się dziećmi na koloniach doskonale wie, co jest dla najmłodszych najlepsze i jak wykorzystać potencjał, jaki daje przebywanie w otoczeniu gór właśnie.

Drodzy rodzice, jeśli macie po raz kolejny wysyłać Wasze pociechy nad polskie morze to pozwólcie im też poznać letnie uroki gór. Będzie to na pewno urozmaiceniem wakacji. Przy czym każde dziecko będzie miało swoje własne odczucia co do zasadności górskich wędrówek. Dlatego właśnie rolą opiekunów kolonii jest zachęcenie i zaktywizowanie każdego malucha do jak najaktywniejszego spędzania wolnego czasu w górskim kurorcie właśnie.

Gdyby jeszcze na koniec wskazać miejsca do których najczęściej organizowane są wyjazdy na kolonie w górach to na pewno będzie to wszystko to, co mieści się i jest położone wokół Zakopanego. To oczywiście kolebka wszelkich domów wakacyjnych, kolonijnych i wypoczynkowych. Każdego roku w wakacje zimową stolicę Polski odwiedzają tysiące dzieciaków spragnionych wrażeń związanych z poznawaniem uroków polskich Tatr. Oprócz Zakopanego jest też wiele innych ciekawych miejsc na kolonie w górach. Wszystkie te miejsca znajdziecie na jednej stronie biura ZLOT:  http://www.serwiswakacyjny.com/kolonie-i-obozy-w-gorach,141.html.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


7 − = trzy