Ośrodek Kaszubski Bór

Ośrodek Kaszubski Bór kolonie

Ośrodek Kaszubski Bór położony jest między jeziorem Somińskim i Dywańskim, wśród malowniczych lasów obok miejscowości Sominy. Rozbudowana baza sportowa oraz doskonałe walory przyrodnicze pozwalają organizatorom wypoczynku letniego na realizację w wielu formach rekreacji ruchowej takich jak: żeglarstwo, windsurfing, tenis, gry terenowe, survival, paintball oraz jeździectwo i wiele innych ciekawych zajęć. Las, jezioro, cisza i świeże powietrze zachęcają do odpoczynku blisko natury oraz długich spacerów.

Organizatorzy kolonii i obozów w Sominach proponują ciekawy program realizowany przez wykwalifikowaną kadrę pozwalający na wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży. W Kaszubskim Borze nastolatkowie spędzą czas w wyjątkowej atmosferze, mając do dyspozycji komfortowe zaplecze wypoczynkowe, profesjonalne zaplecze gastronomiczne, bazę sportowo-rekreacyjną, stadninę koni oraz wiele innych atrakcji, które z pewnością umilą im pobyt na Kaszubach.

Dzieci i młodzież kwaterowana jest w dwupokojowych domkach parterowych z pełnym węzłem sanitarnym. W czasie pobytu wszyscy mają zagwarantowane trzy posiłki dziennie (śniadanie, obiad z podwieczorkiem, kolacja). Śniadania i kolacje podawane są w formie szwedzkiego stołu. Pierwszy posiłek rozpoczyna się obiadem w dniu przyjazdu, ostatni posiłek: obiad w dniu wyjazdu.

Ośrodek Kaszubski Bór - domki

W czasie pobytu na koloniach w Kaszubskim Borze na dzieci czeka nas wiele:

 • Żeglarstwo: budowa jachtu, nauka ostrzenia, odpadania, taklowanie, trymowanie, pływanie różnymi kursami- półwiatr, bagsztag, bajdewind, fordewind, zwrot z wiatrem, na wiatr itd.
 • Windsurfing: zabawy równoważne bez pędników, tratwy, wyścigi, ćwiczenia z pędnikiem [trenażer], start podstawowy, pływanie kursem półwiatr, bajdewind, bagsztag, fordewind, regaty
 • Tenis ziemny: nauka i doskonalenie forhendu, bekhendu, serwisu itd.
 • Kajakarstwo: nauka manewrowania kajakiem, wycieczka wzdłuż brzegów jeziora Dywańskiego.

A także:

 • Gry sportowe i rekreacyjne: (siatkówka, piłka nożna, koszykówka, ringo, kwadrant, golf, badminton
 • Gry terenowe: biegi na orientację, podchody, przekładanka
 • Survival: nauka posługiwania się kompasem, busolą, rozpalanie ogniska, nauka przetrwania w trudnych warunkach i pokonywania przeszkód terenowych,  rozpoznawanie roślin i tropów zwierząt, samodzielne przygotowywanie posiłków na biwakach
 • Paintball: strategiczne zabawy strzeleckie z użyciem broni na żelowe kulki z kolorową farbą, zajęcia z różnymi scenariuszami realizowane będą przez zespoły w różnych warunkach terenowych.

W czasie wolnym od zajęć programowych pozostaje pływanie i plażowanie, wycieczki na rowerach wodnych oraz wiele innych atrakcji i niespodzianek.


Komentarz do Ośrodek Kaszubski Bór

 1. Kasia pisze:

  Byłam w tym ośrodku na obozie z biurem Dream-Team i było super. W tym roku jadę z koleżanką do Włoch, ale pewnie w przyszłym roku znów pojawię się w Sominach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *


3 + = dziewięć