Archiwum kategorii: Poradnik dla rodziców

Promocje na kolonie letnie

Duże promocje na kolonie letnie 2014

Pierwsze oferty dla dzieci i duże promocje na kolonie letnie 2014 roku to z pewnością dobra informacja dla wszystkich rodziców, którzy już w styczniu muszą zaplanować swój urlop w okresie wakacyjnym.  Styczniowe zniżki sięgają 200.00 zł za wyjazd na kolonie krajowe lub zagraniczne i dla wielu osób jest to bardzo dobry okres, by zrobić rezerwację na wakacyjny wyjazd dla swojej pociechy.

Jednym z pierwszych biur turystycznych, które udostępniło swoją ofertę wakacyjną oferując duże promocje na kolonie letnie jest biuro OK-TOURS z Torunia, z ofertą wyjazdów można zapoznać się na stronie: http://www.serwiswakacyjny.com/obozy-ok-tours,77. Biuro to od wielu już lat w sposób profesjonalny organizuje liczne wyjazdy dla dzieci i młodzieży. Krajowe kolonie w Dąbkach nad morzem, czy w Borach Tucholskich i na Mazurach cieszą się ogromnym powodzeniem wśród dzieci.

Ciekawą ofertą w/w biura są liczne propozycje wyjazdów zagranicznych do Włoch, Bułgarii oraz Chorwacji dla nastolatków, którzy liczą na dobry wypoczynek, dyskoteki oraz możliwość zwiedzania ciekawych i bogatych w historię miejsc turystycznych. W przypadku wyjazdów zagranicznych jest możliwość wyboru środka transportu. Biuro oferuje zarówno przejazdy autokarowe jak i również przeloty czarterowymi samolotami.

Urozmaicone i sprawdzone programy oraz różne kierunki wyjazdów, a przede wszystkim duże promocje na kolonie letnie sprawiają, że wiele osób nie czeka do ostatniej chwili licząc na LAST MINUTE, tylko właśnie teraz podejmuje decyzję o zakupie udanych wakacji dla swojego dziecka.

Wakacje dla dzieci

Wakacje – dzieci na kolonie pakować czas zacząć!

Nareszcie nadszedł czas upragnionych wakacji! Dzieci czekają na niego przecież przez cały rok. Oczywiście, wszyscy mają świadomość tego, że wakacje są nagrodą za całoroczną naukę w szkole. Wakacyjne wyjazdy na kolonie to pewnie w większości przypadków nagroda za osiągnięcia w szkole, a także dobre zachowanie w domu. Tak czy siak w końcu zaczęły się właśnie te wymarzone wakacje. Czas zacząć pakować dzieci na kolonijne wyjazdy, chociaż to akurat zależy od tego w jakim terminie Wasze pociechy będą wyjeżdżać. Najlepiej będzie, jeśli odpowiednio wcześnie spakujecie Wasze pociechy na kolonijny wyjazd, tak aby niczego nie zapomnieć i żeby dzieciom na wakacjach niczego nie brakowało.

Wasze pociechy czekają na wyjazd na kolonie i zastanawiają się jak tam będzie? Jak wytrzymać kilkanaście dni bez swoich rodziców. Oczywiście, dla tych, którzy nie pierwszy raz wyjeżdżają to nie będzie żaden problem. O wiele trudniejsze będzie to jednak dla dzieci, które na kolonie pojadą pierwszy raz. Czy do plecaka spakować pociechom swoje zdjęcia na najtrudniejsze chwile tęsknoty? Oczywiście, że nie, dzieci po prostu muszą sobie jakoś poradzić bez rodziców. Zazwyczaj jest tak, że pierwszy wyjazd na kolonie jest najtrudniejszy. Ale w większości przypadków opiekunowie i wychowawcy potrafią tak wspaniale zająć dzieciom czas, że te nie mają go nawet na to, żeby myśleć o tęsknocie za swoimi rodzicami.

Dzieci, którym rodzice zafundowali w tegoroczne wakacje wyjazd na kolonie, odliczają już czas pozostały do momentu wejścia do autokaru. Jednak nawet te dzieci, które bardzo z wyjazdu się cieszą, również mają świadomość nieuniknionej tęsknoty za rodzicami. Mimo wszystko jednak kolonie dla dzieci to największa radość, jaką można zafundować swoim pociechom w wakacje. Bo przecież nie ma nic cenniejszego, aniżeli zadowolenie i radość Waszych pociech. Zwłaszcza, jeśli zasłużyli na wyjazd na kolonie dla dzieci całoroczną nauką i pracą.

Dzieci na kolonie pakować czas zacząć. Celowo takim tytułem oznakowaliśmy ten artykuł, ponieważ właśnie kolonie dla dzieci i różne ich tematyki będą tematami naszych kolejnych wpisów na tym wspaniałym blogu poświęconym koloniom właśnie. Dzięki nam dowiecie się wszystkiego o koloniach, dzięki czemu wybór kolejnych bądź pierwszych, jeśli jeszcze nie wybraliście koloni dla swoich pociech, będzie zdecydowanie łatwiejszy!

Kolonie z wędką

Kolonie wędkarskie dla najmłodszych

Kolonie wędkarskie od wielu lat goszczą w różnych ofertach biur turystycznych zachęcając dzieci i młodzież do wyjazdów nad jeziora i rzeki. Wędkarstwo to jest sport, oficjalnie, ale w rzeczywistości jest to coś więcej. Kojarzy się on zazwyczaj ze starszymi panami, siedzącymi nad rzeką, jeziorem bądź morzem  i godzinami wpatrującymi się w wędkę. Jednakże wędkarstwo to  nie tylko taki wizerunek, czy wyobrażenie. To też sport taki jak każdy inny, który dodatkowo może stać się sposobem na życie i pasją na wiele lat. Być może warto zarazić tą pasją dzieci, tak aby mogły poznać uroki wędkarstwa i zrozumieć, na czym ono polega. Nie ma nic złego w wędkowaniu, a wielu ojców próbuje nieustannie zarazić swoją pasją swoje pociechy. Wielu dziadków chciałoby miłość do wędkowania przekazać swoim wnukom. Nie zawsze jednak sprawy przybierają taki obrót, jak wyżej wymienieni panowie by chcieli.

Pierwsze kolonie

Jak przygotować dziecko na pierwsze kolonie?

Wysyłając dziecko na pierwsze kolonie należy przeanalizować wszystkie za i przeciw oraz odpowiednio przygotować maluszka na taki wyjazd. W życiu każdej rodziny przychodzi w końcu taki dzień, że trzeba rozstać się z dzieckiem na dłużej niż kilka godzin bądź jeden dzień. Już nie mówię o sytuacji, w której dzieci same chcą zostać na przykład u dziadków. Ale mam na myśli pierwsze w życiu Waszej pociechy kolonie. A przecież każde dziecko chciałoby przeżyć przygodę w postaci wyjazdu na kolonie, tylko nie każde dziecko o tym wie. Najpierw więc trzeba kilkulatkowi uświadomić, że wyjazd z rówieśnikami na kolonie to fajny pomysł, a rozłąka z rodzicami to prawdziwa przygoda. Dopiero, kiedy nasze dziecko świadomie podejmie decyzję o wyjeździe na kolonie, będziemy mogli zacząć przygotowywać je na pierwszy samodzielny wyjazd bez rodziców na dwa tygodnie, bo tyle w większości trwają kolonie właśnie.