Od kilkunastu lat kolonie w Burzeninie cieszą się uznaniem i bardzo dużym zainteresowaniem wśród dzieci i rodziców. Profesjonalnie opracowany i realizowany program pobytu przez wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną i instruktorską sprawia, że wakacje w centrum Polski stają się bardzo popularne. Pomysłodawcą oraz organizatorem wyjazdów na kolonie do Burzenina jest krakowskie Biuro Podróży Jaworzyna Tour. Laureat licznych nagród w turystyce dzieci i młodzieży. Przepiękne położenie Burzenina na terenie Parku Krajobrazowego Międzyrzecza Warty i Widawki pozwala dzieciom na delektowanie się niepowtarzalnymi krajobrazami i wspaniałym klimatem.

Ośrodek Sportowa Osada

Kolonie w Burzeninie odbywają się na terenie Ośrodka Wypoczynkowego SPORTOWA OSADA. Obiekt położony jest na atrakcyjnym, bardzo dużym, monitorowanym, oświetlonym i ogrodzonym terenie. Dzieci zakwaterowane są w trzech, położonych obok siebie pawilonach. W pokojach 3-osobowych oraz pokojach przechodnich: 5-osobowych (2+3) lub 6-osobowych (2+4, z łóżkiem piętrowym). Wszystkie pokoje posiadają łazienki oraz balkony. Wielkim atutem ośrodka jest różnorodna infrastruktura sportowo-rekreacyjna, pozwalająca na aktywne i bezpieczne spędzenie czasu. Organizator wyjazdu opracował pakiet pięciu koloni dla dzieci i młodzieży wykorzystując infrastrukturę terenu i sprzyjające warunki klimatyczne.

Kolonia Osada Tajemnic

Osada Tajemnic to pierwszy z pięciu pakietów tematycznych. Opracowany odpowiednio dla dzieci na podstawie telewizyjnych programów „Wyspa Przetrwania” i „Azja Express”. Na kolonii młody poszukiwacz przygód weźmie udział w ekscytującej grze LARP, podczas której wcieli się w wymyśloną przez siebie postać, która będzie mu towarzyszyć do końca koloni. Pierwszego dnia wyjazdu dzieci przeniosą się w świat Indiany Jonesa, pełny zagadek i zaginionych artefaktów. Każdy kolejny dzień to nowe wyzwanie, z którym uczestnik koloni będzie musiał się zmierzyć. Warto dodać, że kadra przygotowała też dodatkowe zadania dla uczestników kontynuujących tajemniczą przygodę. Są to zadania przygotowujące do zdobycia odznaki Mistrza Tajemnicy.

Pakiet militarny

Powyższy pakiet gwarantuje dzieciom poznanie historii wojska, wszelkich cech charakteryzujących wojska i wiele innych rzeczy. Codzienna musztra, kontrola czystości i liczne apele podczas których będą przekazywane ważne ogłoszenia to nie wszystko co czeka uczestnika wyjazdu. Zajęcia terenowe, survivalowe, podstawy kartografii to tylko część zajęć w których uczestnik będzie mógł wziąć udział. Ponadto każde dziecko otrzyma swoją legitymację wojskową, za pomocą której będzie się legitymować. W przypadku odwiedzin Rodziców, Młody Rekrut będzie musiał się udać do swojego przełożonego z prośbą o wydanie przepustki.

Pakiet X-SPORT

Wakacje to czas odpoczynku, jednak są tacy, którzy chcą je spędzić aktywnie. Właśnie dla tych osób zostały przygotowane kolonie sportowe. Zarówno dzieci, jak i młodzież będą mogli się tu wyszaleć. Czekać będzie na nich wiele atrakcji. Uczestnicy będę mogli wziąć udział w kursie pierwszej pomocy przedmedycznej. Zapewnione będą także treningi z wybranych dyscyplin sportowych. Zorganizowana będzie także gala sportowców. Oprócz tego dzieci i młodzież będą mieli zapewnione zajęcia integracyjne oraz wspinaczkowe w parku linowym. Także wiele, wiele innych ciekawych atrakcji, które pozwolą oderwać się od szkolnej rzeczywistości.

Kolonia Artystyczna

Program skierowany do młodych artystów, którzy pragną spędzić wakacje rozwijając swoje umiejętności. Na kolonii artystycznej dzieci nie tylko pobudzą swoją kreatywność poprzez uczestnictwo w zajęciach plastycznych, ale tez nauczą się nowych rzeczy. Na zajęciach filmowo-teatralnych uczestnicy wjazdu nauczą się walczyć z tremą, dowiedzą się jak improwizować, a także poznają ruch sceniczny. Pakiet artystyczny oferuje naszym uczestnikom wiele atrakcji, poza tymi co zostały wymienione wyżej.

Kolonia Piłkarska

Dla fanów piłki nożnej, którzy chcą spędzić wakacje aktywnie, pogłębiając swoją wiedzę o tej dziedzinie sportowej przygotowano specjalną kolonię z pakietem piłkarskim. Na dzieci oraz młodzież czeka tu wiele wrażeń oraz atrakcji. Będą oni mogli zapoznać się zasadami gry w piłkę nożną. Czekać ich będzie wiele ciężkich treningów, aby mogli stać się mistrzami w tym sporcie. Najbardziej oczekiwaną atrakcją będą także kolonijne eliminacje do Mistrzostw Europy. Poza ciężką pracą na uczestników czekać będzie także wiele innych atrakcji pozwalających odpocząć i zregenerować siły oraz poznać wielu nowych znajomych, np. kino pod gwiazdami, dyskoteka, zajęcia integracyjne oraz ognisko.

Oprócz pakietów tematycznych…

Podczas wyjazdów na letnie wakacje do Burzenina dzieci będą miały okazję udoskonalić swoją technikę wspinaczki podczas zajęć na ściance. Zmierzyć się ze swoimi lękami na zajęciach w parku linowym, ale przede wszystkim zaprzyjaźnić się z pozostałymi uczestnikami na zajęciach integracyjnych. Kolonie w Burzeninie, to nie tylko siedzenie na miejscu. Dzieci odbędą wycieczkę do term w Uniejowie, gdzie pod czujnym okiem wychowawców spędzą czas na zabawie i korzystaniu z tamtejszych atrakcji. A oprócz tego będą mogły wyszaleć się podczas gier paintballowych, jeździe na kładach, w parku linowym i strzelnicy pneumatycznej. Po więcej informacji zapraszamy na naszą stronę.