• Post category:Nad morzem

Kolonie w Dąbkach nad morzem mają już swoją wieloletnią historię i tradycję. W tym roku już po raz 13 zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 7 do 11 lat na wakacyjny wypoczynek. Duże doświadczenie, sprawdzona kadra pedagogiczna, różnorodny program kolonii letnich, bliskość morza oraz dobre zaplecze sportowo – rekreacyjne sprawia, że dzieci przejeżdżają na kolonie do Dąbek po kilka razy, a to najwyższy dowód na to, że czują się tu bardzo dobrze.

Podczas letniego wypoczynku dzieci zakwaterowane są w Ośrodku Wypoczynkowy DUET, tel. 943148123, ul. Wydmowa 6, 76-156 Dąbki. Ośrodek posiada wszelkie wymagane dokumenty umożliwiające bezpieczny pobyt dzieci. Jest położony jest nad samym brzegiem Bałtyku, bezpośrednio przy zejściu na plażę. Od morza dzieli go tylko pas leśny – 50 m. O.W. Duet posiada własny duży, bezpieczny i ogrodzony teren. Uczestnicy naszych kolonii mieszkają są w głównym pawilonie A – w pokojach 4, 5 i 6 osobowych z łazienkami, w niektórych pokojach znajduje się łóżko piętrowe. Wszystkie pokoje posiadają TV, a także balkon i duży przedpokój, w którym znajdują się zabudowane szafy. Ośrodek zapewnia pościel. W pawilonie A jest recepcja, gabinet lekarski (pielęgniarka na miejscu, lekarz dochodzący) oraz izolatka dla dzieci chorych.

Kolonie nad morzem w Dąbkach to nie tylko zwykła propozycja spędzenia wolnego czasu w wakacje. W programach oferujemy różnorodne zajęcia na których dzieci uczą się rysować, malować i biorą udział w zajęciach tanecznych. Uczestniczą w rozgrywkach sportowych oraz przede wszystkim korzystają z kąpieli morskich i leniuchowania na plaży. Głównym organizatorem jest znane i cenione Biuro Podróży OK TOURS z Torunia. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji tematycznych.

MALI ARTYŚCI – kolonie w Dąbkach 7-11 lat

 1. Szkatułka na skarby – ozdabianie szkatułki metodą decoupage. Poznanie techniki i ozdabianie szkatułek, w których będziemy przechowywać ozdoby stworzone w czasie kolonii.
 2. Koszulki – stworzenie bajecznie kolorowej koszulki przy użyciu specjalnych farb do tkanin.
 3. Plecaki – tworzenie oryginalnych plecaków przy użyciu farb do tkanin i samodzielnie zaprojektowanych szablonów.
 4. Filcowe ozdoby – z miękkiego filcu można stworzyć ozdoby do włosów – gumki, opaski albo breloczki, broszki i inne ozdoby.
 5. Biżuteria papierowa – kolczyki, naszyjniki, wisiory stworzone tylko z pasków papieru.
 6. Biżuteria decoupage – ozdabianie drewnianych, fantazyjnych elementów techniką decoupage oraz farbami.
 7. Kumihimo – japońska sztuka wyplatania bransoletek i naszyjników z wełny lub wstążek.
 8. Dot painting – technika pochodząca od australijskich Aborygenów, polegająca na zdobieniu przedmiotów malowanymi kropkami.
 9. Wycieczka autokarowa do Darłowa i Darłówka. Przejazd ciuchcią kołową! Zapoznanie się z lokalnymi atrakcjami i miejscami godnymi obejrzenia. Na zakończenie wspaniała zabawa w Parku Wodnym JAN w Darłówku.
 10. Wodne szaleństwo na trampolinie wodnej i walcu zorbing pod okiem ratownika/animatora.
 11. Zabawa w parku rozrywki znajdującym się przy OW DUET, m.in: żyroskop, ścianka wspinaczkowa, park linowy, młyńskie koło, kręgle plenerowe, bilard maxi, mini golf i inne.

MINECRAFT W REALU – kolonie w Dąbkach 7-11 lat

Zagraj w realu w swoją ulubioną grę. By dobrze się bawić do realizacji programu wykorzystamy Laser Tag oraz paintball SplatMaster – dedykowany młodszym graczom. Odbędzie się minimum 5 rozgrywek.

 1. Minecraft Dungeons – rozgrywki z wykorzystaniem laserowego paintballa, gdzie u handlarza za zdobyte szmaragdy ulepszysz swoje wyposażenie, szmaragdy zdobędziesz wykonując misje, które wyznaczy ci #SpokoKadra OK TOURS.
 2. Minecraft Earth – pozbieracie materiały, z których przygotujecie własne pole do rozgrywki SplatMaster, by zdobyć przedmiot lub moba, należy tylko odnaleźć tajny symbol na terenie ośrodka, zdobytą strukturę możemy później umieścić w dowolnym miejscu na terenie pola gry.
 3. W trybie przygodowym realnego świata – baw się na wodnej trampolinie, walcu zorbing, kręć się w żyroskopie, postrzelaj z łuku, spędź miło czas z resztą uczestników podczas niezapomnianych wakacji z Minecraftem.
 4. Wycieczka autokarowa do Darłowa i Darłówka. Przejazd ciuchcią kołową! Zapoznanie się z lokalnymi atrakcjami i miejscami godnymi obejrzenia. Na zakończenie wspaniała zabawa w Parku Wodnym JAN w Darłówku.
 5. Zabawa w parku rozrywki znajdującym się przy OW DUET, m.in: żyroskop, ścianka wspinaczkowa, park linowy, młyńskie koło, kręgle plenerowe, bilard maxi, mini golf i inne.

MALI KOMANDOSI – kolonie w Dąbkach 7-11 lat

 1. SplatMaster – rozgrywki paintballowe wprowadzające uczestników w świat taktyki jednostek strzeleckich.
 2. Laser Tag – nocna misja na terenie ośrodka, mająca na celu odbicie kadry przetrzymywanej przez zbuntowanych obozowiczów.
 3. Zawody strzeleckie ASG – rywalizacja w strzelaniu z broni ASG w pozycji stojącej i w pozycji leżącej.
 4. Zrzut z amunicją – gra terenowa oparta na zabawie w podchody, gdzie uczestnicy spróbują odnaleźć ukrytą skrzynie z zaopatrzeniem.
 5. Zajęcia wojskowe – musztra, poranne zaprawy, ćwiczenia sprawnościowe by przygotować naszych komandosów do obozowych wyzwań.
 6. Bieg przełajowy na orientację – trasa poprowadzona będzie w lesie na nierównym terenie, czasem w błocie. Znakomity trening prawdziwego komandosa.
 7. Wodne szaleństwo – zabawa nad jeziorem Bukowo na trampolinie wodnej i w walcu zorbing pod okiem ratownika/animatora oraz dla odważnych banan za motorówką.
 8. Wycieczka autokarowa do Darłowa i Darłówka. Przejazd ciuchcią kołową! Zapoznanie się z lokalnymi atrakcjami i miejscami godnymi obejrzenia. Na zakończenie wspaniała zabawa w Parku Wodnym JAN w Darłówku.
 9. Zabawa w parku rozrywki znajdującym się przy OW DUET, m.in: żyroskop, ścianka wspinaczkowa, park linowy, młyńskie koło, kręgle plenerowe, bilard maxi, mini golf i inne.

10 Przygód w Dąbkach – kolonie w Dąbkach 7-11 lat

 1. Sporty wodne – zabawa nad jeziorem Bukowo na trampolinie wodnej i w walcu zorbing pod okiem ratownika/animatora oraz dla odważnych banan za motorówką.
 2. Przygoda z paintballem – zabawa z zastosowaniem specjalnych markerów Paintball SplatMaster – sprzęt różniący się od tradycyjnych markerów paintballowych, dostosowany do młodszej grupy wiekowej. Mniejsze i lżejsze kulki, nieduża siła uderzenia, bez bólu i siniaków.
 3. Dzień w pracowni plastycznej – kreatywne zajęcia pod okiem instruktora.
 4. Podstawy survivalu, sztuka kamuflażu i gry terenowe w scenerii leśnej.
 5. Wycieczka autokarowa do Darłowa i Darłówka. Przejazd ciuchcią kołową! Zapoznanie się z lokalnymi atrakcjami i miejscami godnymi obejrzenia. Na zakończenie wspaniała zabawa w Parku Wodnym JAN w Darłówku.
 6. Zabawa w parku rozrywki znajdującym się przy OW DUET, m. in: żyroskop, ścianka wspinaczkowa, park linowy, młyńskie koło, kręgle plenerowe, bilard maxi, mini golf i inne.
 7. Dzień sportowy – trenujemy koszykówkę, piłkę nożną, unihoc i ringo, a na zakończenie dnia spartakiada na plaży.
 8. Przygoda z kuchnią – sami zrobimy pyszne i zdrowe koktajle, sałatki, przekąski, każdy ma szansę zostać Master Chefem. A na deser- wata cukrowa.
 9. Dzień gier – któż tego nie lubi! Cały dzień gramy!.
 10. Dzień psikusów – uwaga- psikusy ustalamy z wychowawcą.

Więcej szczegółów dotyczących wyjazdów na kolonie do Dąbek znajdziecie Państwo na stronie www.serwiswakacyjny.com. Również na tej stronie można dokonać rezerwacji takiej oferty.