Tanie kolonie dla dzieci, gdziekolwiek by nie były organizowane to produkt, który coraz częściej szukany jest przez rodziców pragnących wysłać swoje dzieci na wakacyjny wypoczynek letni. W dobie trwającego kryzysu wielu rodziców dokładnie przelicza każdy grosz i odpowiednio wytycza priorytety związane z jego wydatkowaniem. Rodzice zdają sobie sprawę, że na dzieciach nie mogą oszczędzać i dlatego też chcą wysłać je na tanie kolonie w góry lub nad morze.

Z chwilą, gdy myślimy o tanich koloniach to zastanawiamy się czy to dobry pomysł, czy tanie nie znaczy gorsze, czy moje dziecko będzie zadowolone na takim wyjeździe? Te wątpliwości oczywiście są słuszne, ponieważ na rynku turystycznym istnieje wiele przypadkowych organizatorów, którzy chcą tylko skorzystać z okazji i zarobić wielkie pieniądze na dzieciach kwaterując je w złych warunkach i ograniczając program zajęć do minimum. Dlatego też przed podpisaniem umowy radzimy dobrze sprawdzić organizatora, program oraz ośrodek wypoczynkowy, w którym nasze dzieci będą przebywały.

Obecnie na rynku turystyki młodzieżowej jest kilka bardzo dobrych i sprawdzonych biur turystycznych zajmujących się organizacją koloni letnich dla dzieci i młodzieży. Należy tu wymienić przede wszystkim Biuro Podróży Almatur, Biuro Turystyki Aktywnej Kompas, Szarpie Travel, Biuro Turystyki Aktywnej ZLOT, Biuro Sun-Sport, Cogito, BUT, czy Biuro Turystyczne Jaworzyna Tour. Wymienione biura działają na rynku od kilkunastu lat. Wszystkie ich wyjazdy zgłaszane są do Ministerstwa Edukacji Narodowej, a kadra posiada stosowne uprawnienia i odpowiednie przygotowanie do pracy z dziećmi i młodzieżą.

Przejdźmy teraz do konkretów, a mianowicie ile musimy wydać oraz gdzie szukać dobrych i sprawdzonych wyjazdów na tanie kolonie dla dzieci. Jeżeli postanowiliśmy wysłać swoje dziecko na wakacje, to zazwyczaj musimy liczyć się z wydatkiem powyżej 1200,00 zł za 10-dniowy pobyt na koloniach. Najtańsze kolonie znajdziemy w górach, nad morzem będzie zdecydowanie drożej.W innych regionach ceny kształtują się bardzo różnie, a wynika to z miejsca zakwaterowania oraz z programu, który realizowany jest na takich wyjazdach. Kolonie rekreacyjne będą znacznie tańsze niż kolonie żeglarskie, tenisowe, czy językowe.

Warto jest przeglądać oferty letnie z dużym, kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Organizatorzy bardzo często robią różnego rodzaju konkursy i promocje obniżając swoje ceny nawet do 200 zł. Tak więc, jeżeli interesuje nas oferta za 1400 zł, to w wyniku takiej promocji można ją kupić za 1200 zł. Wielu organizatorów nagradza również swoich stałych klientów oferując dodatkowe rabaty za kolejny wyjazd. Dużo ciekawych i tanich propozycji na wyjazdy dla dzieci znajdziecie na stronie: https://www.serwiswakacyjny.com/tanie-kolonie-i-obozy