• Post category:W górach

Kolonie przygodowe i sportowe na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej przeznaczone są dla dzieci najmłodszych w wieku od 7 do 12 lat. Wyjazdy wakacyjne do Podlesic organizowane są od ponad 15 lat przez Biuro Turystyki Aktywnej Kompas i każdego roku cieszą się ogromnym zainteresowaniem i powodzeniem. Jura to jeden z najpiękniejszych rejonów Polski. Piękne skałki, idealne warunki do pierwszych kroków ze wspinaczką, mnóstwo lasów, tajemnicze jaskinie, liczne zamki i warownie dają całą masę możliwości spędzenia aktywnie wakacji. Kto tu jeszcze nie był – powinien to miejsce odwiedzić, kto już był – na pewno chętnie wróci! W tym roku zostały przygotowane następujące programy:

Kolonia ogólnosportowa

Te dzieci, które lubią aktywnie spędzać swój czas zapraszamy na kolonię ogólnosportową. Będzie tu okazja wziąć udział w treningu wielu dyscyplin sportowych: piłka nożna, koszykówka, bieganie, fitness oraz elementy crossfit’u. Nauczymy Was, jak dbać o dobrą kondycję i jak racjonalnie się odżywiać, by po prostu zdrowo i aktywnie iść przez życie. Wszelkie zajęcia będą oczywiście dostosowane do wieku i kondycji naszych uczestników. Część zajęć odbędzie się w nowoczesnej i wielofunkcyjnej hali sportowej w Kroczycach. Oczywiście nie zabraknie też czasu na zwiedzanie, rekreację, gry i animacje z uczestnikami innych programów kolonijnych!

Kolonia piłkarsko-przygodowa

Strzelaj karne jak Robert Lewandowski! Uczestników nauczymy techniki najlepszego wykonywania rzutów karnych. Pokażemy zwody wykonywane przez Lionela Messiego oraz wykonamy kilka rzutów wolnych jak Cristiano Ronaldo. Nie zabraknie także przygotowania kondycyjnego oraz lekcji zasad sędziowania meczu. Przewidziane są również konkursy żonglerki piłkarskiej, precyzyjnych strzałów w bramkę oraz na koniec obozu organizacja obozowych mistrzostw piłkarskich. Wyłonimy najlepszą drużynę, którą nagrodzimy pucharem. Spędzicie tutaj czas na treningach piłkarskich, ale nie zabraknie też okazji do wspinania się po najpiękniejszych skałach Jury Krakowsko-Częstochowskiej, biegania po lesie, umorusania się w błocie i spróbowania swoich sił w speleologii. Wyjazd na kolonie piłkarskie, duża dawka sportowych atrakcji, uzupełniana klasycznymi przygodowymi propozycjami to gwarancja udanych wakacji!

Kolonia fanów LEGO

Kolonia przeznaczona jest dla fanów klocków Lego. Dla dzieci, które chcą rozwijać swoją pasję, nawiązać przyjaźnie z innym miłośnikami budowania z klocków, a także korzystać z atrakcji pięknej Jury. W czasie całej kolonii uczestnicy będą tworzyli wielką makietę miasta Lego. Będą budować domy, drogi i pojazdy. Oczywiście, jak w każdym mieście, mogą się zdarzyć niespodziewane sytuacje, na które uczestnicy będą musieli reagować, rozbudowując lub przebudowując fragmenty tworzonego miasta Lego. Będą również gry planszowe wykonane z klocków Lego takie jak: Lego Star Wars Battle of Hoth, Lego Pirate Code czy Lego Hobbit. Ponadto w programie: zajęcia ogólnosportowe, turnieje gier zespołowych, wycieczki na basen lub nad zalew, dyskoteka z motywem przewodnim, wieczorne ognisko z pieczeniem kiełbasek.

Kolonia z Elementami Survivalu

Ta kolonia to sprawdzony hit ostatnich lat. Warto od najmłodszych lat uczyć się cennych umiejętności, które mogą się przydać w każdym momencie życia, a także smakować przygody na łonie natury. Jura Krakowsko-Częstochowska to idealny teren na realizację szeroko pojętego programu z zakresu podstaw survivalu. Zamki i warownie, fantastycznie ukształtowany leśny teren, skały, jaskinie, groty i bagna to prawdziwy raj dla młodych survivalowców. Kolonia z elementami survivalu nie wymaga specjalnej kondycji ani umiejętności – ten wyjazd ma być przede wszystkich super przygodą oraz możliwością zdobycia cennych umiejętności, które zostaną na całe życie. Koloniści poznają tajniki przetrwania zarówno w teorii, jak i w praktyce. Nasi instruktorzy pokażą jak rozpalić ognisko, a potem spróbujemy zrobić to razem, zbudować szałas, znaleźć odpowiednie drewno, zabezpieczyć żywność przed zwierzętami… Dowiemy się, w jaki sposób zdobyć wodę, sprawdzić teren i zabezpieczyć go. Wszystkie te umiejętności będziemy ćwiczyć wybierając się na biwaki survivalowe.

Przygoda dla Najmłodszych na Jurze

Kolonia przygodowa na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej jest klasykiem, a zarazem sprawdzoną propozycją dla tych, którzy nie lubią się nudzić i mają ochotę od najmłodszych lat próbować fajnych przygód! Zaczniemy od najprostszych szlaków wspinaczkowych, aby stopniowo przechodzić na coraz trudniejsze. Moc emocji i przepiękne widoki z jurajskich skał i skałek gwarantowane! Pokażemy jak wyznaczyć strony świata różnymi metodami (również bez użycia kompasu), w jaki sposób ocenić odległość i naszkicować mapę. Nauczymy także rozpoznawać i rysować znaki topograficzne.Wspólnie będziemy odkrywać historię i tajemnice Szlaku Orlich Gniazd. Każdy będzie mógł spróbować przejażdżki na quadzie spalinowym, specjalnie dostosowanym do najmłodszych. Poznamy budowę geologiczną Jury i spróbujemy poszukać skamieniałości, które zdradzą nam kilka tajemnic z przeszłości. i wiele innych…

Programy wszystkich kolonii są przygotowywane niezwykle starannie i prowadzone przez sprawdzoną i wyspecjalizowaną kadrę pedagogiczną. Powstają w oparciu o potrzeby rozwojowe dzieci. Wiek 7-12 lat jest etapem, w którym najbardziej atrakcyjne są programy fabularne, sportowe i przygodowe. Więcej szczegółów dotyczących wyjazdów na kolonie przygodowe i sportowe na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej znajdziecie Państwo na stronie www.serwiswakacyjny.com. Również na tej stronie można dokonać rezerwacji takiej oferty.

Ten post ma jeden komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.