Kolonie wędkarskie od wielu lat goszczą w różnych ofertach biur turystycznych zachęcając dzieci i młodzież do wyjazdów nad jeziora i rzeki. Wędkarstwo to jest sport – oficjalnie, ale w rzeczywistości jest to coś więcej. Kojarzy się ono zazwyczaj ze starszymi panami, siedzącymi nad rzeką, czy jeziorem i godzinami wpatrującymi się w wodę. Jednakże wędkarstwo to nie tylko taki wizerunek, czy wyobrażenie. To też sport taki jak każdy inny, który dodatkowo może stać się sposobem na życie i pasją na wiele lat.

Być może warto zarazić tą pasją dzieci, tak aby mogły poznać uroki wędkarstwa i zrozumieć, na czym ono polega. Nie ma nic złego w wędkowaniu, a wielu ojców próbuje nieustannie zarazić swoją pasją swoje pociechy. Wielu dziadków chciałoby miłość do wędkowania przekazać swoim wnukom. Nie zawsze jednak sprawy przybierają taki obrót.

Zabawa w wędkowanie

Dla tych wszystkich, którzy rozumieją filozofię wędkarstwa polecamy posłanie dzieci w wakacje na kolonie wędkarskie. To doskonale przeprowadzona i przemyślana przygoda, która najmłodszym przybliży dokładnie zasady panujące w tym sporcie. Każdy, kto chciałby dać dziecku spróbować łowić ryby powinien posłać pociechę na taki właśnie wyjazd. Przecież nie zawsze mamy czas na to, żeby wysiedzieć z dzieckiem kilka godzin nad wodą. Ponadto może nie do końca wystarczać cierpliwości. Kolonie wędkarskie polegają właśnie na tym, żeby pokazać dzieciom jak fajnie jest usiąść nad wodą i zarzucić wędkę. Nauka wędkowania to również nauka wielu innych, szalenie przydatnych w życiu cech.

Wędkowanie uczy

Wędkowanie uczy spokoju, wyciszenia się, uczy pokory i cierpliwości. Każdy wędkarz wie, że nawet do najmniejszej szprotki należy czuć respekt i szacunek. Dlatego właśnie kolonie wędkarskie dla najmłodszych to świetna szkoła życia i niezwykle przydatnych w nim cech. Ktokolwiek kiedykolwiek próbował łowić ryby na pewno doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele trzeba posiadać spokoju wewnętrznego i cierpliwości. Tego właśnie Wasze pociechy nauczą się podczas dwutygodniowych kolonii z wędką dla najmłodszych. Bez chwili wahania zapiszcie swoje dziecko na wyjazd, dzięki któremu nabiorą wiele pozytywnych cech.

kolonie wędkarskie w Mierzynie
Kolonie wędkarskie w Mierzynie
kolonie wędkarskie w Zamrzenicy
Kolonie wędkarskie w Zamrzenicy

Dodaj komentarz


× dwa = 14