Przeszukując oferty kolonii dla dzieci warto zwrócić uwagę na kolonie językowe. To bez wątpienia jedna z lepszych edukacyjnie propozycji pod kątem najmłodszych. Kolonie językowe to szansa na poznanie podstaw języków obcych i przedstawienie dziecku wartości i możliwości, jakie daje znajomość języków. Jeśli chcecie, aby Wasze dziecko zaszczepiło w sobie od najmłodszych lat potrzebę uczenia się języków koniecznie wyślijcie je na kolonie językowe. Cenowo nie wiele się różnią od innych tematycznych wyjazdów, ale młodemu człowiekowi mają do zaoferowania znacznie więcej.

Jaki język?

Najważniejsza na takich wyjazdach jest oczywiście opieka pedagogiczna. Wybór kolonii językowych zacznijmy jednak od tego, jakiego języka dziecko uczy się w szkole. Szkoła nie daje możliwości behawioralnego poznania przyjemności płynącej z uczenia się języków. Takie możliwości dają właśnie kolonie z językiem obcym. Nauka języka na koloniach nie jest przecież jedynie obowiązkiem. Jest również zajęciem, na które czas poświęcają wszyscy uczestnicy kolonii. A jeżeli robią to wszyscy to znaczy, że jest to warte poświęcenia temu uwagi. I tym właśnie tropem podążają dzieci w swojej ocenie przydatności języków obcych.

Nauka poprzez zabawę

Kolonie językowe zazwyczaj organizowane są w kraju. Można jednak wysłać dziecko za granicę. Wtedy poziom atrakcyjności wyjazdu jest większy, ale tęsknota i poczucie odległości od rodziców mogą okazać się przeszkodą. Wracając jednak do tematu tego artykułu podkreślamy, że na koloniach językowych zdecydowanie przyjemniej jest poznawać podstawy języka obcego. Nauka poprzez zabawę jest metodą, która zazwyczaj stosowana jest w przypadku, gdy uczniami są właśnie dzieci. A gdzie można sobie pozwolić na dużą dozę rozrywki i zabawy jak nie na wakacjach właśnie.

Gdzie wysłać dziecko na kolonie?

Oferty kolonii z językiem obcym są bardzo zróżnicowane. W internecie znajdziecie wiele ciekawych propozycji takich wyjazdów. Można wybierać pośród wielu opcji. Warto przed wyborem zdecydować gdzie chcemy wysłać nasze dziecko. Na kolonie nad morzem, w góry, a może na Mazury? Dobry bądź zły wybór może zadecydować o tym, jak bardzo nasze dziecko będzie zainteresowane nauką języka po powrocie z wakacji. Przy tym wszystkim nie zapominajmy jednak o tym, że każde dziecko ma prawo w wakacje przede wszystkim do odpoczynku. Dlatego zadbajmy o to, żeby na takim wyjeździe panowała przyjazna i prawdziwie wakacyjna atmosfera.

Wybrane propozycje kolonii językowych

Kolonie językowe nad morzem

Kolonie językowe w górach

Kolonie językowe na Mazurach