Kolonie dla chłopców to oferta skierowana szczególnie dla płci męskiej. Programy takich wyjazdów opierają się głównie o zainteresowania typowo męskie. Do takich wyjazdów możemy zaliczyć m.in: kolonie piłkarskie, kolonie motoryzacyjne, kolonie survivalowe i inne. Wakacje to najlepszy czas na to, żeby wynagrodzić dzieciom całoroczną naukę i chodzenie do szkoły oraz wysłać swoje pociechy na letnie wakacje.

Niedrogie wyjazdy wakacyjne

Wiadomo, że nie każdy może pozwolić sobie na wysłanie dzieci na kolonie,  dlatego też proponujemy niedrogie wyjazdy wakacyjne. Może kilka naszych pomysłów na zorganizowanie dzieciom czasu przypadnie Wam do gustu. Dzisiaj przedstawimy kilka takich pomysłów, które sprawią Waszym dzieciom wiele radości ale przy okazji nie zrujnują Waszego budżetu. Aha, najważniejsze jest to, że nie będziemy pisać o wyjazdach piłkarskich. To oczywiste, że to najlepsza propozycja na kolonie dla chłopców, dlatego przedstawimy inne pomysły, którymi być może uda nam się Was – rodziców – zainteresować.

Kolonie dla chłopców związane z żeglarstwem, kajakarstwem czy pływaniem

Na letnie wakacje warto wysłać chłopców na kolonie związane z żeglarstwem, kajakarstwem czy pływaniem. Wszelkie zajęcia na łodziach, jachtach i pływanie na kajakach może być arcyciekawą alternatywą dla przemęczonej już i skopanej piłki nożnej. Wyjazd nad jezioro, takie jak Śniardwy czy Wigry bądź Mamry, to wyzwanie, któremu podołają najtrwalsi chłopcy w wieku od 7 do powiedzmy 13 lat. Na dodatek wszystkie wyjazdy są zorganizowane w taki sposób, żeby pływanie i żeglowanie wcale nie należało do najłatwiejszych. Im więcej nieplanowanych i trudnych niespodzianek (oczywiście zorganizowanych przez opiekunów) tym dla chłopców ciekawiej i bardziej przygodowo.

Przygodowe kolonie dla chłopców

Jeśli chodzi o przygodę z kolei, to doskonałą propozycją na kolonie dla chłopców będą wszelkie wyjazdy na kolonie z przygodą. Wyjazd zorganizowany jest w taki sposób, żeby dzieci miały świadomość naturalnego przeżywania przygód i ekstremalnych wyzwań. Dzięki odpowiedniej organizacji przebiegu kolonii dla chłopców z przygodą wszystko co się dzieje sprawia wrażenie, że dzieje się zupełnie naturalnie i zwyczajnie.

Gdzie szukać typowych kolonii dla chłopców?

Wyjazdy takie bez większych przeszkód znajdziemy szukając ich w internecie na hasło „kolonie dla chłopców”. Jednak zanim zdecydujemy się na na taki wyjazd powinniśmy sprawdzić wysyłając dziecko na kolonie przede wszystkim organizatora wyjazdu. Upewnijmy się, że wyjazd organizowany jest przez licencjonowane i sprawdzone biuro podróży. Warto też zastanowić się dokąd można wysłać swoją pociechę i co może na takim wyjeździe robić. Do najbardziej „męskich” na pewno możemy zaliczyć kolonie z quadami, z grami komputerowymi albo z paintballem. Typowo chłopięce zajęcia to też sporty, chociaż dzisiaj akurat koszykówkę czy siatkówkę lubią uprawiać również dziewczynki. W każdym razie kolonie dla chłopców to sposób na zmotywowanie ich do ciężkiej pracy w następnym roku szkolnym.