• Post category:Tematyczne

Kolonie Dream Team to sprawdzone i od wielu lat cenione wyjazdy wakacyjne dla dzieci i młodzieży. Początkowo były to wyjazdy kameralne do Somin na Kaszubach w których uczestniczyło kilkadziesiąt dzieci. Był to rok 2008. Dobrze przygotowany i zrealizowany program i profesjonalna opieka nad dziećmi zaowocowały pozytywnymi opiniami. To z kolei przełożyło się na wiele większe zainteresowanie zarówno wśród rodziców, jak i samych uczestników. W następnych latach zostały uruchomione dodatkowe wyjazdy do Wiela. Kolejne sezony letnie mimo wzrastającego zainteresowania udziałem w wyjazdach to optymalizacja liczebności grup biorąc pod uwagę intensywność i objętość zajęć. Doskonalenie programu, metodyki, nowe inwestycje, staranny dobór kadry to priorytety Dream Teamu.

Rok 2018 przyniósł zmianę miejsca organizacji letniego wypoczynku. Okazał się strzałem w dziesiątkę, produktem wysoko ocenionym przez uczestników i ich rodziców. Pierwszy sezon letni w Pieckach na Mazurach to również obchody jubileuszowe 10 lat istnienia Dream Teamu i wspólnych zabaw na wodzie i na lądzie.

W tym roku po raz kolejny zapraszamy na kolonie Dream Team w Pieckach na Mazurach, poniżej przedstawiamy nasze propozycje tematyczne.

Moja Pierwsza Kolonia 7-8 lat

Pierwsza kolonia jest tą, którą pamięta się najlepiej! Zdajemy sobie sprawę z tego jak ważny jest pierwszy samodzielny wyjazd dziecka i jak istotne są sprawy, które starszym obozowiczom wydają się błahe i śmieszne. Dla tych, którzy po raz pierwszy wyjeżdżają na kolonię przygotowaliśmy specjalnie ten turnus! Mając wieloletnie doświadczenie w opiece nad dziećmi oraz 6 sezonów Mojej Pierwszej Kolonii pomożemy opanować trudną sztukę samodzielności i przełamać nieśmiałość. Poprzez zabawę chcemy pokazać jak aktywnie i zdrowo można spędzać wolny czas w lesie i nad wodą. Pięć urozmaiconych bloków zajęć w ciągu dnia, wychowawca z wychowawcą wspomagającym zawsze obok i do dyspozycji w każdej chwili, sprawiają, iż najmłodsi są szczęśliwi i czują się z nami bezpiecznie.

Kolonia taneczna 13-17 lat

W ostatnich latach taniec stał się bardzo atrakcyjną i popularną formą rekreacji ruchowej. Taniec z gwiazdami, You Can Dance, czy Mam Talent, Must Be The Music – każdy z nas podziwia umiejętności taneczne znanych osobowości. Chcesz im dorównać? Dołącz do grona tancerzy, instruktorów oraz choreografów – z nimi poznasz układy obecne w videoklipach oraz będące w repertuarze najlepszych grup tanecznych. Każdy z Was znajdzie coś dla siebie, a czyste powietrze oraz aktywny wypoczynek pozwoli na regenerację sił psychofizycznych. Kolonie taneczne każdego dnia zakończone będą występem scenicznym. DISCO DANCE. Taniec disco dance to połączenie różnych technik i szalona dawka pozytywnej energii. Styl charakteryzuje się szybkim przemieszczaniem się po parkiecie, energicznymi wymachami, skokami szpagatowymi i piruetami. To eksplozja kroków, radości i uśmiechu. Zdecydowanie najbardziej dynamiczny i efektowny styl ze wszystkich. Jeśli chcesz o wszystkim zapomnieć i świetnie bawić to chyba trudno będzie znaleźć coś lepszego. JAZZ. Połączenie muzyki rozrywkowej, artystycznej i ludowej. Charakteryzuje się dowolnością interpretacji i tendencją do improwizacji. Taniec jazzowy jest obecnie bardzo popularnym stylem tanecznym. Podobnie jak wiele innych stylów ma pochodzenie afrykańskie- wiązał się on z ważnymi wydarzeniami w życiu mieszkańców czarnego lądu oraz pełnił funkcje rytualne.

Kolonia sportów wodnych 8-17 lat

Uwielbiasz godzinami moczyć się z jeziorze? Chcesz przepłynąć się z prędkością światła na kole za motorówką? Na tej kolonii przejdziemy szkolenie z windsurfingu i żeglarstwa na jednostkach pływających różnego typu: Optymist, Omega, Dezeta. Popłyniemy kajakami i rowerami wodnymi na Wyspę Piratów – może uda nam się spotkać samego Kapitana Hucka….? W programie również wycieczki rowerowe, gry terenowe z elementami survivalu i łucznictwa oraz gry sportowe. Będziemy się wspinać i zjeżdżać na tyrolkach w parku linowym oraz grać w grę łączącą zbijak, łucznictwo i paintball- archery games.Nie czekaj, dołącz do Dream Teamu!

Kolonia windsurfingowa

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczestników obozów Dream Team w sezonie letnim 2020 po raz kolejny organizujemy kolonię windsurfingową na Mazurach. Jezioro Wągiel to idealne miejsce do żeglarstwa deskowego, a szeroki wachlarz nowych żagli windsurfingowych pozwoli na dobór właściwego w zależności od możliwości i stopnia zaawansowania kursanta. Dzięki walorom turystycznym Mazurskiego Parku Krajobrazowego uzupełnimy program windsurfingowy o wycieczki rowerowe, paintball, zajęcia quadowe, linowe, żeglarstwo jachtowe, kajakarstwo, gry terenowe i sportowe. O naszą dietę zadba serwująca domowe posiłki stołówka ośrodka, zaś opieką i instruktarzem zajmie się wysoko oceniana przez rodziców kadra DT w składzie wychowawców, instruktorów, trenerów, ratowników, których dobrze znamy i z którymi współdziałamy od kilku sezonów.

Kolonia survivalowa

Wzorem zeszłego roku w nadchodzące wakacje przewidujemy codzienne bloki zajęć z nauki postępowania w świecie dzikiej przyrody. Interdyscyplinarna dziedzina jaką jest survival to obcowanie z naturą, które daje mnóstwo satysfakcji, wycisza i uspokaja. Ponadto pozwala docenić wartość podstawowych rzeczy, które wydają się nam bardzo zwyczajne, jak woda i ogień, a także uczy szacunku do przyrody. Podczas kolonii stawiamy na edukację młodych ludzi, pozwalamy na nabycie umiejętności, które mogą okazać się potrzebne, a wręcz mogą zadecydować o przeżyciu w ekstremalnej sytuacji. Zatem zapraszamy na survival, na kolonie na Mazurach.

Kolonia paintballowa+Archery Game

Chcesz poczuć adrenalinę, założyć mundur i doskonać desantu z łodzi motorowej podczas akcji Kambodża? Wyobrażasz sobie, że jesteś w ostępach leśnych i budynkach walcząc za zbliżającym się nieprzyjacielem? Na tym profilu zawalczymy o awans na stopień oficerski wykonując różnorodne zadania od przełożonego: zdobycie flagi, przejęcie budynku, obrona twierdzy, drużynowe manewry paintballowe po desancie na wyspę z użyciem pirotechniki. W programie również zajęcia wodne z żeglarstwa, samoobrona, wycieczki rowerowe gry terenowe z elementami survivalu i łucznictwa, gry sportowe i zabawy w parku linowym.

Zapraszamy na kolonie Dream Team do sprawdzonego Campu na Mazurach 🙂 Wszystko co najlepsze w jednym miejscu: bogaty i urozmaicony program, domowe jedzenie, nowe domki i rozbudowana baza sportowo-rekreacyjna ośrodka, doskonałe warunki przyrodnicze Mazurskiego Parku Krajobrazowego, a przede wszystkim profesjonalna, wyselekcjonowana karda Dream Team czuwająca nad bezpieczeństwem i dobrą zabawą uczestników.

Misją DT jest pokazywanie młodym ludziom świata pełnego przygód, nauka aktywnego wypoczynku poprzez zabawę. Staramy się kształtować ich samodzielność, zaradność, dyscyplinę, koleżeństwo, chęć rozwoju i doskonalenia się, wrażliwość na drugiego człowieka, piękno przyrody oraz wiele innych cech przydatnych w życiu. W swych działaniach zawsze wychodzimy naprzeciw potrzebom dzieci i młodzieży, rozumiemy ich problemy i staramy się je rozwiązywać. Nasze cele realizujemy dzięki współpracy uczestników imprez z wysoce wyspecjalizowaną kadrą instruktorów, trenerów, ratowników, wychowawców. Kadra potrafi stworzyć super atmosferę, zainteresować podopiecznych różną aktywnością ruchową służąc swoją wiedzą i umiejętnościami. W zamian otrzymuje duży pakiet zaufania. Zadowolenie dzieci, a także ich Rodziców jest dla nas największą satysfakcją.