Archiwum kategorii: Kolonie tematyczne

Kolonie w Dąbkach nad morzem

Kolonie w Dąbkach nad morzem mają już swoją wieloletnią historię i tradycję . W tym roku już po raz 7 zapraszamy wszystkie dzieci w wieku od 8 do 14 lat na wakacyjny wypoczynek. Duże doświadczenie, sprawdzona kadra pedagogiczna, różnorodny program kolonii letnich, bliskość morza oraz dobre zaplecze sportowo- rekreacyjne sprawia, że dzieci przejeżdżają na kolonie do Dąbek po kilka razy, a to najwyższy dowód na to, że czują się tu bardzo dobrze.

Podczas letniego wypoczynku dzieci zakwaterowane są w Ośrodku Wypoczynkowy DUET, tel. 943148123, ul. Wydmowa 6, 76-156 Dąbki. Ośrodek posiada wszelkie wymagane dokumenty umożliwiające bezpieczny pobyt dzieci. Jest położony jest nad samym brzegiem Bałtyku, bezpośrednio przy zejściu na plażę. Od morza dzieli go tylko pas leśny – 50 m. O.W. Duet posiada własny duży, bezpieczny i ogrodzony teren. Uczestnicy naszych kolonii mieszkają są w głównym pawilonie A – w pokojach 4, 5 i 6 osobowych z łazienkami, w niektórych pokojach znajduje się łóżko piętrowe.  Wszystkie pokoje posiadają TV, balkon i duży przedpokój, w którym znajdują się zabudowane szafy. Ośrodek zapewnia pościel. W pawilonie A jest recepcja, gabinet lekarski (pielęgniarka na miejscu, lekarz dochodzący) oraz izolatka dla dzieci chorych.

Kolonie tematyczne

Kolonie tematyczne to gratka dla wszystkich dzieciaków.

Wyjazdy dzieci na kolonie tematyczne to poniekąd zasługa dzisiejszych programów telewizyjnych przyciągających przed szklane ekrany setki tysięcy telewidzów, w tym oczywiście również dzieci. Niektóre z nich wywołują większe zainteresowanie, zwłaszcza te, których fabuła oparta jest na wyszukiwaniu młodych talentów. Talentów różnych, wokalnych czy tanecznych albo aktorskich. Programy typu talent show to obecnie jedne z najpopularniejszych propozycji, stąd też nie ma się czemu dziwić, że jednymi z najpopularniejszych kategorii tematycznych wyjazdów na wakacje są właśnie kolonie tematyczne związane z różnego typu edukacją.

Kolonie z wędką

Kolonie wędkarskie dla najmłodszych

Kolonie wędkarskie od wielu lat goszczą w różnych ofertach biur turystycznych zachęcając dzieci i młodzież do wyjazdów nad jeziora i rzeki. Wędkarstwo to jest sport, oficjalnie, ale w rzeczywistości jest to coś więcej. Kojarzy się on zazwyczaj ze starszymi panami, siedzącymi nad rzeką, jeziorem bądź morzem  i godzinami wpatrującymi się w wędkę. Jednakże wędkarstwo to  nie tylko taki wizerunek, czy wyobrażenie. To też sport taki jak każdy inny, który dodatkowo może stać się sposobem na życie i pasją na wiele lat. Być może warto zarazić tą pasją dzieci, tak aby mogły poznać uroki wędkarstwa i zrozumieć, na czym ono polega. Nie ma nic złego w wędkowaniu, a wielu ojców próbuje nieustannie zarazić swoją pasją swoje pociechy. Wielu dziadków chciałoby miłość do wędkowania przekazać swoim wnukom. Nie zawsze jednak sprawy przybierają taki obrót, jak wyżej wymienieni panowie by chcieli.

kolonie rowerowe

Kolonie rowerowe

Wśród wielu ofert wyjazdów na kolonie dla dzieci można w biurach podróży znaleźć również oferty oferty wyjazdów na kolonie rowerowe. Dzieci małe i duże zawsze na początku swojego dorastania uczą się jazdy na rowerze. To niemalże podstawowa umiejętność, która dla dzieci jest równie istotna jak umiejętność chodzenia czy mówienia. Każdy miał rower i na którymś z etapów swojego dzieciństwa nauczył się na nim jeździć. Dlatego z myślą o tych, dla których rower jest czymś w rodzaju pasji i hobby organizowane są każdego roku kolonie rowerowe. To świetny pomysł na to, żeby wspólnie w gronie rówieśników pojeździć na rowerze. Dzieci, które po prostu to lubią będą czuły się na takim wyjeździe doskonale.