• Post category:W górach

Interkamp, czyli wartościowa i najlepsza oferta na wakacyjne kolonie dla dzieci. Interkamp został stworzony przez Biuro Turystyki Aktywnej Kompas z myślą o dzieciach w wieku 7-12 lat, których zainteresowania nie są jeszcze wąsko ukierunkowane, ale mają ochotę na niezapomnianą przygodę w krainie działań twórczych. Dzieci uczestniczą w rozmaitych warsztatach i atrakcjach rozbudzających kreatywność. Nad całością czuwa wykwalifikowana kadra, która dokłada wszelkich starań, by forma proponowanych zajęć oraz metody pracy twórczej odpowiadały na zainteresowania dzieci. Uczestnicy na takich koloniach uczą się samodzielności, koleżeństwa i otwartości na nowe – małe i te większe – wyzwania. Od pierwszych dni Interkampu, zwracana jest szczególna uwaga na adaptację, integrację w grupie i poczucie bezpieczeństwa każdego dziecka.

Interkamp dla dzieci to oferty, które głównie stawiają na rekreację, ciekawy i różnorodny program oraz kreatywne korzystanie z ciekawych atrakcyjnie miejsc turystycznych, w których będą realizowane letnie wakacje. Na koloniach będzie czas na ekscytujące gry terenowe, liczne zabawy integracyjne, piesze wycieczki, turnieje sportowe, plenery twórcze na łonie natury, zajęcia plastyczne, podstawy zajęć survivalowych, zabawne konkursy, muzyczne ogniska i tematyczne dyskoteki. Poniżej kilka wybranych propozycji.

Przygoda z Teatrem

Kolonie dla dzieci o tematyce przygodowo-teatralnej. Proponujemy program łączący kolonie przygodowe i letnią rekreację z plenerowymi warsztatami teatralnymi, aktywnym wypoczynkiem, grami terenowymi, zdrową dawką zajęć sportowych, beztroską zabawą i wycieczkami. W programie: team building, czyli gry, zabawy i zadania integrujące grupę, rozgrzewki teatralne, czyli gry skojarzeniowe, budowanie zespołu, zadania na wyobraźnię, praca z tekstem, scenki na podstawie zabawnych tekstów literackich, talent show – wieczorny konkurs obozowych talentów, olimpiada sportowa i wiele innych.

Kolonie kulinarne

W czasie pobytu na wakacjach będziemy odkrywać bogactwo smaków, kulinarnych inspiracji i apetycznych przepisów dla każdego. Ponadto nie zabraknie wakacyjnej atmosfery w najlepszym wydaniu: spacerki po Świętokrzyskim Parku Narodowym, przeróżne konkursy, gry terenowe i sportowe oraz wycieczki, zwiedzanie, moc zabawy i niespodzianek! W programie: ABC młodego kucharza, czyli co trzeba wiedzieć o gotowaniu, pieczeniu, duszeniu i smażeniu, owocowe i warzywne pyszności, czyli letnie sałatki i koktajle witaminowe, a także orienteering i terenoznawstwo, czyli nauka posługiwania się kompasem i mapą, wyznaczanie kierunków, orientacja w terenie, szkicowanie map terenu i nauka znaków topograficznych oraz ognisko z kiełbaskami i pląsami, wieczorne kino przygodowe, dyskoteka przebierana.

Kolonie taneczne

Proponujemy zajęcia rytmiczne i koordynacyjne. Naukę podstawowych kroków, figur i układów tańca nowoczesnego (hip-hop, street dance, jazz). Będzie również zumbakids, czyli połączenie fitnessu z tańcem w formie wesołej i dynamicznej zabawy przy muzyce. Nie zabraknie też wakacyjnego happeningu tanecznego i bitwy tanecznej w grupach i solo. Oprócz zajęć tanecznych będą to wakacje pełne atrakcji, słonecznych wycieczek, gier terenowych i wyśmienitej zabawy.

Kolonie dla dzieci z nauką gry na gitarze

Interkamp z gitarą to wymarzone wakacje dla tych, którzy chcą poznać podstawowe chwyty gry na gitarze i nie tylko. Poczuj smak wakacji z gitarą! Czy nie jest to wymarzony scenariusz na naukę gry na gitarze w iście letniej oprawie? Super zabawa w dobrym towarzystwie, masa gier, zabaw terenowych, warsztaty muzyczne i wiele innych atrakcji. Na pewno będzie przygodowo, aktywnie i twórczo! W programie zajęcia rytmiczne, ćwiczenia kształcące słuch muzyczny, nauka grania utworów akordami dla początkujących gitarzystów, prezentacja technik gitarowych, czytanie i granie z prostych tabulatur, przegląd piosenki turystycznej, czyli muzyczne plenery i wiele innych.

Przygoda z fotografią

Przygoda z fotografią to kolonie dla dzieci z nauką fotografii. Zapraszamy na aktywny program, masę zabawy, niezapomniane plenery z aparatem i wakacje w doborowym towarzystwie. W programie poradnik robienia dobrych zdjęć, fotoreportaż przyrodniczy, wieczorne zdjęcia gwieździstego nieba, portret, fotografia makro oraz szczypta fotografii tradycyjnej – magiczna camera obscura. Oprócz tego zwiedzanie bajkowej wioski, tradycje i legendy związane z Górami Świętokrzyskimi, Chatka Baby Jagi, jaskinia zbója Madeja, animacje i zabawy, tunel strachu, lokalne warsztaty pieczenia pierników. Nie zabraknie również wieczornych konkursów kolonijnych talentów, będzie dyskoteka przebierana, wieczorne kino przygodowe oraz gry integracyjne i zabawy towarzyskie. Kolonie fotograficzne to dobrze spędzone wakacje dla dzieci, które chcą rozpocząć swoją przygodę z fotografią.

Komiks & Manga & Anime

Kolonie dla dzieci z tematyką japońskiego komiksu. Wspólnie wyruszymy w wielobarwny świat komiksowych superbohaterów, wakacyjnych przygód i działań twórczych. Będziemy rozwijać umiejętności plastyczne, chłonąć ciekawostki kulturoznawcze, bawić się i zwiedzać. Wakacje dla najmłodszych miłośników komiksów, mangi, anime, sztuki i kultury japońskiej. W programie podstawy tworzenia komiksów, kadrowania, stosowania światłocienia, doskonalenie różnych technik twórczych (kredka, akwarela, flamastry). Japoński komiks uwielbiają i młodsi, i starsi. Warto lepiej poznać komiks czytany od prawej do lewej, bardzo dynamiczny, z bohaterami o niezwykle dużych oczach i dziwnym kolorze włosów. W programie mangi o japońskich bohaterach, czarodziejkach, robotach, a także maratony kultowych anime.

To zaledwie kilka propozycji wyjazdów na wartościowe kolonie dla dzieci, które chcą aktywnie, twórczo, przygodowo i kolorowo spędzić swoje letnie wakacje. Zajęcia oraz programy dostosowane zostały do wieku i możliwości uczestników. Cały czas nad bezpieczną realizacją programów oraz przebiegiem udanego wypoczynku dzieci czuwają doświadczeni i przeszkoleni opiekunowie, animatorzy, kierownicy, instruktorzy i Ratownicy WOPR.

Z pełną ofertą takich właśnie propozycji wyjazdowych można zapoznać się i dokonać rezerwacji na stronie: https://www.serwiswakacyjny.com/interkamp-dla-dzieci/

Ten post ma jeden komentarz

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.